Poprosiliśmy uczestników wcześniejszych edycji Test Automation Academy aby podzieli się swoimi opiniami. Dowiedz się, co im się najbardziej podobało i czy warsztaty wpłynęły w jakiś sposób na ich życie.

Łukasz Stolarczuk (I edycja)

Moja przygoda z TAA zaczęła się, gdy kolega podesłał mi linka i powiedział – może chcesz spróbować? Pomyślałem – czemu nie. Następnego dnia wypełniłem formularz zgłoszeniowy, odpowiedziałem na kilka pytań i już. Po kilku dniach dostałem się na warsztaty. Wcześniej mało zajmowałem się testowaniem, a w szczególności automatycznym, ale chciałem poszerzyć swoje horyzonty.

Szkolenie prowadziły osoby, które znały się na rzeczy. Mimo że narzędzie Selenium wówczas dopiero raczkowało – oni już mieli wszystko w małym palcu. Świetnie przekazali mi wszelkie podstawy do swobodnego posługiwania się narzędziem i zainteresowali mnie tematem! A do tego, wszystko przebiegło w miłej atmosferze.

Krótko mówiąc – świetnie spożytkowany czas. Może i musiałem poświęcić weekend, ale wzbogaciłem CV, dowiedziałem się ciekawych, nowych rzeczy i co najważniejsze – po TAA dostałem pracę w Kainos!

Paweł Guździoł (I edycja)

O pierwszej edycji Test Automation Academy dowiedziałem się przez przypadek od znajomego. Postanowiłem zweryfikować swoją dotychczasową wiedzę o Selenium. Wystarczyło rozwiązać kilka prostych zadań dla kandydatów i już po krótkim czasie otrzymałem zaproszenie na szkolenie.

Podczas dwóch weekendów trenerzy TAA przedstawili nam obecnie najpopularniejsze narzędzie do automatyzacji testów aplikacji webowych. Na ogromny plus oceniam dużą liczbę praktycznych zadań, w rozwiązywaniu których wspierali nas prowadzący. Dzięki temu każdy uczestnik po zakończonym szkoleniu był w stanie samodzielnie zaprojektować testy automatyczne dla przykładowej aplikacji.

Uczestnictwo w TAA to była wspaniała okazja do wymiany doświadczeń oraz poznania dobrych praktyk automatyzacji testów od bardziej doświadczonych Testerów.

Udział w pierwszej edycji Test Automation Academy wpłynął na moją karierę zawodową ponieważ po skończonym szkoleniu otrzymałem ofertę pracy w Kainos i obecnie już zawodowo zajmuję się automatyzacją testów przy użyciu Selenium w ciekawym projekcie. TAA polecam wszystkim, którzy chcą poznać to narzędzie lub wymienić się doświadczeniami.

Tomasz Szycher (III edycja)

Same warsztaty oceniam bardzo pozytywnie. Były zorganizowane w taki sposób aby uczestnicy, którzy zetknęli się pierwszy raz z tematyką nie mieli problemu by nadążyć, a bardziej zaawansowani mieli czas na wymianę doświadczeń z prowadzącymi i innymi uczestnikami. Z pewnością dowiedziałem się nowych rzeczy i zobaczyłem kilka ciekawych rozwiązań.

Bardzo cenię również możliwość konfrontacji swoich doświadczeń z innymi ludźmi, lepiej uczyć się na cudzych błędach.

Atmosfera – Super!
Gdańsk – Super!

Poza samymi warsztatami i ludźmi, których na nich spotkałem na długo pozostanie w mojej pamięci piwo w gronie testerów na Czarnej Perle w rytmie szant, oraz płonąca Sambuca.
Wróciłem do domu z głową pełną pomysłów i pozytywnych wspomnień. Dzięki wielkie dla uczestników, organizatorów i prowadzących. Polecam się na przyszłość

Dominik Baran (III edycja)

Warsztaty były przeprowadzone w bardzo fajny i przystępny sposób. Dużym plusem było to, że o rozwiązaniach i podejściu do testowania mogłem porozmawiać z ludźmi z rożnym doświadczeniem, zatrudnionych w różnych firmach z całej Polski.

Na samym starcie zauważyłem, że zarówno prowadzący jak i uczestnicy to osoby z doświadczeniem i pasjonaci QA. Podczas zajęć rozwiązaliśmy wiele przykładów praktycznych rozwijających zagadnienia przedstawiane na warsztatach.

Oprócz tego poznałem naprawdę mile osoby, z którymi chciałbym utrzymać kontakt także teraz po zakończeniu warsztatów