Słowo „Szkolenia” podczas pracy w Kainos nabiera nowego, świeżego znaczenia.
W Firmie Kainos oprócz licznych SKSS’ów i Workshop’ów, podczas których pracownicy dzielą się zdobytą dotychczas wiedzą, istnieje także możliwość uczestniczenia w autoryzowanych szkoleniach.
Wszystko zaczyna się od rozmowy ze swoim Career Coach’em, z którym ustala się kierunek rozwoju. W ten oto sposób miałem przyjemność wzięcia udziału w szkoleniu Puppet Fundamentals. Szkolenie trwało 3 dni po 8 godz. a odbyło się w siedzibie firmy LinuxPolska Sp z o.o. w Warszawie.

Było naprawdę intensywne i prowadzone w przyswajalny sposób. Kadra szkoleniowa wykazał się dużym profesjonalizmem i cierpliwością, co przełożyło się znacząco na efekty naszej pracy. To, na czym najbardziej mi zależało to chęć lepszego poznania narzędzi, dzięki którym codzienna praca Inżyniera Infrastruktury może być łatwiejsza a wdrażane rozwiązania bardziej jednolite. Dzięki rozwiązaniom firmy PuppetLabs jesteśmy w stanie zautomatyzować procesy zarządzania konfiguracją w środowiskach IT wdrażanych w naszej firmie.

Warto wspomnieć ze każda forma rozwoju dostępna w Kainos ma na celu lepsze, sprawniejsze i przyjemniejsze wykonywanie powierzonych nam obowiązków. Co mnie najbardziej cieszy – wreszcie mogę realizować swoje osobiste cele, które pokrywają się z oczekiwaniami stawianymi przez mojego pracodawcę.