Non IT

Events and Media Specialist

Lokalizacja: Gdansk

Job description

Praca w oparciu o umowę na zastępstwo.

Zadaniem osoby pracującej na stanowisku Events and Media Specialist będzie budowanie silnej marki pracodawcy Kainos na rynku ogólnopolskim oraz lokalnym (Trójmiasto), poprzez planowanie oraz wdrażanie strategii działań marketingowych – online oraz offline.

Osoba na stanowisku Events and Media Specialist jest członkiem zespołu Marketingu pracującego w naszym oddziale w Wielkiej Brytanii - stąd niezbędnym wymaganiem jest umiejętność sprawnej komunikacji w języku angielskim.

Zakres obowiązków:

Employer Branding i działania rekrutacyjne:

  • Planowanie i wdrażanie działań, mających na celu budowanie silnej marki pracodawcy na rynku polskim;
  • Tworzenie kalendarza działań marketingowych oraz rekrutacyjnych firmy na rynku lokalnym;
  • Wsparcie w planowaniu i wdrażaniu ogólnofirmowych działań marketingowych;
  • Ścisła współpraca z zespołem rekrutacji, wsparcie prowadzonych przez firmę procesów rekrutacyjnych;
  • Regularne przeprowadzanie analizy konkurencji w branży IT - śledzenie rynku lokalnego oraz światowego;
  • Śledzenie aktualnych trendów związanych z budowaniem silnej marki pracodawcy.

Digital marketing:

  • Samodzielne prowadzenie profili Kainos Polska w mediach społecznościowych - Facebook, LinkedIn, Instagram, Twitter, YouTube;
  • Tworzenie i publikacja treści na tych profilach – m.in. teksty, materiały zdjęciowe, Instastories;
  • Prowadzenie płatnych kampanii reklamowych – Facebook Ads oraz LinkedIn Ads w oparciu o zapotrzebowania zespołu rekrutacji oraz wyznaczony budżet;
  • Przygotowywanie raportów dot. płatnych kampanii oraz analiza przeprowadzonych działań marketingowych, nadzór nad budżetem;
  • Działania z zakresu email marketing;
  • Ścisła współpraca z grafikiem w zakresie przygotowania materiałów marketingowych – proponowanie własnych rozwiązań w oparciu o brand guidelines;
  • Śledzenie trendów związanych z marketingiem, kanałami social media. Testowanie i wdrażanie nowych narzędzi i rozwiązań.

Content Marketing:

Opracowywanie treści i formy graficznej wszelkich materiałów marketingowych i rekrutacyjnych firmy w języku polskim oraz angielskim:

  • Przygotowywanie materiałów cyfrowych oraz drukowanych m.in. grafik rekrutacyjnych, filmów, broszur, ulotek, gadżetów reklamowych oraz wszelkich innych materiałów dot. wydarzeń firmowych i rekrutacyjnych;
  • Tworzenie i współpraca nad scenariuszami filmów rekrutacyjnych i wizerunkowych;
  • Obsługa platformy WordPress - nadzór nad materiałami graficznymi i tekstowymi publikowanymi na stronie kainos.pl w celu utrzymywania ruchu użytkowników w serwisie – uzupełnianie treści podstron, tworzenie nowych treści według bieżących potrzeb;
  • Redakcja treści marketingowych, oświadczeń prasowych, relacji z wydarzeń, wpisów blogowych na tematy związane z działalnością firmy, etc.;
  • Redagowanie wpisów blogowych przygotowanych przez pracowników firmy oraz publikacja ich na stronie kainos.pl;
  • Wykonywanie dokumentacji fotograficznej i video z wydarzeń firmowych i rekrutacyjnych.

Wydarzenia offline:

  • Planowanie kalendarza wydarzeń rekrutacyjnych Kainos oraz kompleksowa organizacja spotkań: Trójmiejska Grupa Testerska, Kainos Tech Space, dni otwarte, spotkania rekrutacyjne, etc.;
  • Wsparcie zespołu rekrutacji w planowaniu i uczestniczenie w zewnętrznych wydarzeniach rekrutacyjnych sponsorowanych przez firmę – targi pracy, meetupy technologiczne, konferencje, etc. Ustalanie szczegółów współpracy z organizatorami ww. wydarzeń;
  • Wsparcie w planowaniu oraz organizacji wydarzeń CSR oraz inicjatyw kierowanych do Studentów – współpraca z lokalnymi szkołami oraz uczelniami wyższymi;
  • Wsparcie organizacji wydarzeń firmowych – Kainos Kick Off, Christmas Party, Summer BBQ, etc.;
  • Nadzór nad zamawianiem gadżetów marketingowych i dodatkowego wyposażenia na wyżej wspomniane wydarzenia i konferencje;
  • Ustalanie szczegółów współpracy z podwykonawcami – szczegółowe zlecanie zakresu nagrań wideo, fotoreportaży, materiałów drukowanych.

Nasze wymagania:

  • Minimum 3 lata doświadczenia w branży social media/marketing;
  • Doskonała znajomość języka angielskiego – w mowie i piśmie;
  • Doświadczenie w prowadzeniu profili firmowych w mediach społecznościowych – Facebook, LinkedIn, Instagram, Twitter;
  • Doświadczenie w prowadzeniu płatnych kampanii marketingowych Facebook Ads, LinkedIn Ads oraz raportowaniu ich wyników;
  • Doświadczenie w planowaniu, organizowaniu i nadzorowaniu przebiegu eventów;
  • Umiejętność tworzenia i redagowania angażujących treści marketingowych;
  • Umiejętność efektywnego komunikowania się i pracy w międzynarodowym zespole, proaktywne podejście do komunikacji ze współpracownikami;
  • Wielozadaniowość, umiejętność wyznaczania priorytetów oraz samodzielność w realizacji zadań;
  • Chęć uczenia się i ciągłego zdobywania nowych umiejętności.

Mile widziane:

  • Znajomość specyfiki rynku pracy w branży IT;
  • Praktyczna znajomość narzędzi do analizy ruchu na stronie internetowej – Google Analytics, Google Tag Manager;
  • Praktyczna znajomość platformy WordPress, w tym podstaw budowania podstron i edycji;
  • Praktyczna znajomość jednego lub kilku programów do obróbki plików graficznych (Photoshop, Lightroom, Illustrator, InDesign);
  • Obsługa sprzętu fotograficznego.

Co daje praca w Kainos:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę na zastępstwo;
  • Pakiet relokacyjny dla kandydatów spoza woj. pomorskiego;
  • Pakiet medyczny w Medicover (oraz możliwość rozszerzenia go na rodzinę);
  • 1500 PLN rocznie jako dofinansowanie rozwoju hobby (do wydania dowolnie np. na kurs kitesurfingu lub naukę języka flamandzkiego);
  • Dofinansowanie do karty Multisport (oraz możliwość rozszerzenia na rodzinę);
  • Imprezy integracyjne oraz zabawy dla całej rodziny: Mikołajki, Summer BBQ, Kick Off, Pay Day Drinks, Christmas Party, Dzień Św. Patryka, i inne;
  • Career Coach’a dbającego o rozwój Twojej kariery w Kainos;
  • Wyjazdy na konferencje polskie i zagraniczne jako słuchacz lub prelegent (przygotowanie do wystąpienia w ramach godzin pracy);
  •  Możliwość pracy z domu do 3 dni w tygodniu;
  • Core hours (zaczynamy pracę dowolnie pomiędzy 8 a 10 rano);
  • Pracę 7,5 godzin dziennie;
  • Fun roomy, Chill Out room oraz siłownię z prysznicami w biurze;
  • Szkolenia techniczne oraz z zakresu umiejętności miękkich;
  • Łatwy dostęp do managementu, możliwość wpływu na kierunek rozwoju firmy.

Kontakt z rekruterem: Milena Cyganowska – m.cyganowska@kainos.com

Prosimy o załączanie CV w języku angielskim wraz z klauzulą "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922).".

Możesz też wysłać nam swoje CV na adres kariera@kainos.com