Trwa rekrutacja do kolejnej edycji WebOps Academy – programu szkoleniowego, zawierającego pakiet niezbędnej wiedzy, którą trzeba posiadać jako Trainee WebOps w Kainos. W trakcie poprzednich czterech edycji zatrudniliśmy i przeszkoliliśmy już 27 osób :) Ich historie są bardzo różne – część z nich aplikowała do Kainos znużona monotonią wieloletniej pracy w tym samym miejscu, część jest w trakcie lub zaraz po studiach i dopiero szuka swojego miejsca. Z częścią ich historii zapoznasz się tutaj: Dlaczego warto zgłosić się na WebOps Academy?

Wszystkich uczestników połączyła przede wszystkim motywacja, żeby rozpocząć zupełnie nową ścieżkę kariery. Kolejną dawkę wspomnień dostarczają uczestnicy 2. i 3. edycji:

 

Tomasz Wostal – WOA 2.0,

Zacznę od końca – obecnie pracuję w UK, w Croydon. Jestem w projekcie rządowym, dla Ministerstwa Sprawiedliwości – MOJ. Moja relokacja przebiegła sprawnie, o ile oczywiście bukowanie pokoju w hotelu raz na jakiś czas można nazwać relokacją :) Podróże są załatwiane sprawnie, bezproblemowo. Nie bez znaczenia jest tutaj pomoc ludzi “lokalnych”, ogólnie rzecz biorąc – same plusy :)

Po zakończeniu Akademii, od pierwszej chwili mój dzień pracy ani obowiązki nie różniły się niczym od zadań WebOpsów z dłuższym stażem w projekcie. Od samego początku biorę udział w sprintach, są mi przypisywane historyjki, defekty. Jestem pełnoprawnym członkiem zespołu :)

Z czystym sumieniem mogę polecić udział w WebOps Academy każdemu, kto zajmuje się lub chce się zajmować administracją czy też automatyzacją systemami, usługami, czy wręcz całymi środowiskami. Nawet ludzie z dość bogatym doświadczeniem w tej branży (jak ja) mogą nauczyć się czegoś nowego, zmienić swoje podejście, poznać inne metody pracy.

Ćwiczenia praktyczne to strzał w dziesiątkę – nic tak nie przygotowuje do pracy, jak ćwiczenia praktyczne. Z doświadczenia z poprzednich firm mogę powiedzieć, że zwykle szkolenie kończy się na podaniu linka do dokumentacji i radź sobie sam :) W Kainos jest zupełnie inaczej. Zarówno w czasie trwania WOA jak i już tutaj w UK ciągle się uczę i nie jest wiedza czysto teoretyczna, a raczej wiedza zdobywana przez operacje na otwartym sercu :)

Umiejętności to przede wszystkim praca zespołowa. To, że pracowaliśmy i wciąż pracujemy w grupie jest bardzo ważne. Nie tyle umiejętność obsługi narzędzi jest kluczowa, bo te się zmieniają, ale właśnie umiejętność pracy w zespole, wspólne rozwiązywanie problemów, dobór narzędzi i technologii,  wypracowywanie kompromisów i rozwiązań najbardziej odpowiednich do potrzeb klienta.

 

Łukasz Reszke – WOA 3.0 

My journey with Kainos and WebOps Academy started almost a year ago, when I was fed up with monotonous job that I had at that time, with no tangible prospects for further development.

Searching for new challenges I came across job ad on WebOps Academy and even though the location was Gdansk (I live in Warsaw), it attracted my attention right away. Except for outstanding reputation as a good employee, Kainos with WebOps Academy itself seemed to be a great opportunity. So I applied, which was kind of easy decision to make, but when I succeeded in the recruitment process and received the job offer, I realized the scope of change I was about to face. Living with my family in Warsaw, having a stable position in a governmental institution, not to mention that WebOps was kind of new area to me, taking into consideration my previous experience, all these factors made the decision a bit difficult to make. But I took the opportunity and I can tell now with all certainty that it was a big step forward in my professional life.

I gained new specialized skills and developed those that I already acquired. Even though WebOps was something fairly new to me, after the first 2 months of Academy with professionally conducted training and workshops I felt well prepared for the position of Junior WebOps Engineer. The third month with on the job training connected with a concrete project confirmed my beliefs that WebOps position is made for me.

A wide range of specialized trainings, attractive projects with travelling abroad, international environment with a lot of opportunities to share knowledge and experience with professionals, great people with team spirit, flexible working hours with possibility to work remotely – all of these factors create a work environment that motivates me to set challenging goals day by day and follow my career path that started with WebOps Academy.

 

Robert Charewicz – WOA 3.0

Wszystko zaczęło się od ogłoszenia na Facebooku – „WebOps Academy” – pomyślałem sobie – Web – pewnie coś związanego z sieciami… I tak, przez ciekawość, czym zajmują się osoby na tym stanowisku, zacząłem dokładniej przeglądać strony Kainos. 
I zadecydowałem – zgłaszam się. Ku mojemu zaskoczeniu – dwa dni po złożeniu CV otrzymuję telefon – zaproszenie na pierwszy etap rozmowy rekrutacyjnej. Cała procedura przebiegła bardzo szybko – tydzień później miałem przygotowane wszelkie dokumenty niezbędne w procesie zatrudnienia.

Przez pierwsze dwa miesiące miałem przyjemność zapoznać się z resztą zespołu pracującego w Kainos. To naprawdę wspaniali ludzie, chętni do dzielenia się wiedzą, doświadczeniem, pomocy i rozmowy. Przedsięwzięcie jakim jest WebOps Academy daje możliwość obcowania z najnowszymi trendami w świecie IT.

Należy mieć na uwadze, że informatyka jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin współczesnej nauki. To ona napędza postęp cywilizacyjny. Jak dotąd – jako świeżo upieczony inżynier – nie widzę jej końca. Dzięki Akademii zdobyłem nieocenione doświadczenie, które pozwoli mi pracować wśród pasjonatów wdrażających nowoczesne rozwiązania zmieniające świat na lepsze. To doświadczenie to nie tylko znajomość nowych systemów, programów i języków. To umiejętności pracy w zespole (międzynarodowym!), rozwiązywania problemów, wytrwałości w dążeniu do celu. Mnóstwo rzeczy, których pomimo najszczerszych chęci – nie nauczymy się na studiach.

Akademia nie byłaby akademią bez osoby, która pomaga przecierać szlaki w rozwiązywaniu wszelkich napotkanych problemów. Tutaj podziękowania należą się Piotrowi Gospodarkowi, który z zaangażowaniem dzieli się wiedzą, tak, aby pomóc wszystkim jej uczestnikom. Dzięki temu, że każdego dnia mieliśmy okazję prowadzić poważne dyskusje nad rozwiązywanym problemem, oraz ciągłą opieką nad powstającym rozwiązaniem – uważam że czas przeznaczony na Akademię został wykorzystany w najlepszy możliwy sposób.

Osobiście – każdy kolejny dzień pracy w Kainos – utwierdza mnie w przekonaniu, że dokonałem dobrego wyboru. Komputerami interesuję się od najmłodszych lat. I bardzo cieszę się, że mam pracę, która jest dla mnie przyjemnością! Dlatego też gorąco zachęcam wszystkich zainteresowanych do aplikowania na następną Akademię :)