Piotr dołączył do firmy Kainos jesienią 2013 roku do projektu Evolve Mobile jako iOS Developer.
Będąc ponad półtora roku w Kainos awansował na stanowisko Senior Software Engineer i obecnie pełni rolę Technical Leadera w zespole Evolve Mobile.

Poznajcie opinię Piotra odnośnie pracy w Kainos jako iOS Software Engineer.

1. Jakie umiejętności według Ciebie powinna posiadać osoba na stanowisku iOS Developer?

Osoba na stanowisku iOS Developer powinna umieć programować w Objective-C, być dobrze zaznajomiona z iOS SDK jakie oferuje Apple oraz zapatrywać się w stronę języka Swift.

Jeżeli chodzi o umiejętności miękkie, to moim zdaniem najważniejsza jest dobra komunikacja i umiejętność pracy w zespole. Warto też pamiętać o dobrej znajomość języka angielskiego.

Piotr-na-kainos.pl

2. Jakich technologii i narzędzi używasz na co dzień w pracy?

W projekcie Evolve Mobile na co dzień używamy głównie zintegrowanego środowiska developerskiego XCode oraz bibliotek third party (CocoaPods). Wykorzystujemy również proces Continuous Integration w połączeniu z Team City. Programujemy głównie w Objective-C.

3. Jakie możliwości rozwoju daje praca na stanowisku iOS Developer?

Praca w teamie Evolve Mobile pozwoli na poznanie charakterystyki pracy nad produktem typu enterprise. Poznanie naszych procesów podczas wytwarzania aplikacji może okazać się bardzo przydatną wiedzą i doświadczeniem.

Jeśli chodzi o nowe technologie czy też zgłębianie wiedzy na temat technologii, którą już znamy, firma Kainos udziela licencji Pluralsight dla swoich pracowników.

4. Co najbardziej cenisz w swojej pracy?

Jako Technical Leader teamu Evolve Mobile najbardziej cenię sobie możliwość rozwoju pod kątem zdobywania nowych doświadczeń przy implementowaniu wraz z zespołem poszczególnych funkcjonalności dla klienta.

Wytwarzamy aplikacje dla sektora medycznego, co jest niekiedy dużym wyzwaniem, a niezależnie od sukcesu czy porażki zebrane doświadczenie jest bardzo cenne.

5. Co było Twoim największym sukcesem w pracy?

Uważam, że każdy z moich odniesionych sukcesów w pracy był dobry w swojej kategorii. Ciężko je porównać i powiedzieć, który z nich jest największym.

Wydaje mi się, że kluczowym sukcesem, który odniosłem i którego staram się na co dzień uskuteczniać, to ścisła współpraca z zespołem, zapewnianie wsparcia dla zespołu pod względem technicznym, dostarczanie technicznej architektury rozwiązującej zadany problem czy też wprowadzenie nowej technologii.

W naszym obecnym zespole panuje świetna atmosfera. Każdy z nas jest w większym lub mniejszym stopniu entuzjastą technologii, w której pracujemy. Co to daje?

Moim zdaniem zwiększa to efektywność pracy jako zespołu oraz każdego z nas indywidualnie. Lepiej pracuje się w pozytywnej atmosferze i z ludźmi, którzy podzielają słuszność wybranej technologii.

Przez to również bardzo często dochodzi do wymiany informacji na temat nowych zmian w danej technologii, czy też zupełnie nowych potencjalnie przydatnych dla naszego produktu.

Zobacz jakie mamy oferty:

iOS Senior Software Engineer – klik
iOS Software Engineer – klik