WebOps – to skrótowa nazwa dla Web Operations. Jest to obszar zarządzania systemami informatycznymi opartymi na technologiach webowych. Obszar ten obejmuje takie zagadnienia jak automatyzacja setup-u, deployment-u, konfiguracji i wykrywania problemów ze środowiskami, zarządzanie, utrzymanie i naprawa środowisk.

WebOps

Kwalifikacje dobrego inżyniera WebOps, to szeroka wiedza na temat:

• zagadnień automatyzacji, wirtualizacji i contiunuous integration / delivery. (TeamCity,
Jenkins, Puppet, Chef, Docker, Vagrant),
• zarządzania infrastrukturą w chmurze (IaaS) – Amazon, Azure, Atos, RackSpace, itp.,
• rozwiązywania problemów związanych z integracją różnych systemów,
• zarządzania i troubleshootingu związanego z web serverami i proxy / reverse-proxy,
• zagadnień sieciowych,
• zagadnień związanych z bezpieczeństwem aplikacji.

Wraz z ogromnym rozwojem aplikacji webowych, wzrasta również potrzeba pojawiania się coraz większej liczby inżynierów zajmujących się Web Operations. Szeroki zakres wymaganej na tym stanowisku wiedzy sprawia, że bardzo ciężko jest rozpocząć karierę w tym kierunku.

Gareth Workman, WebOps Lead at Kainos, opowiada o swojej pracy, codziennych obowiązkach, oraz szansach rozwoju w dziale WebOps.

Be a WebOps Architect at Kainos, zobacz na czym polega codzienna praca WebOps Architecta

Rob Lazzurs, WebOps Architect at Kainos – opowiada o kulturze DevOps, technologiach oraz wyzwaniach z jakimi mierzymy się w trakcie prac nad projektami dla rządu brytyjskiego.

 

WebOps Academy to 3-miesięczny program szkoleń dla osób zajmujących się administracją Linux lub programowaniem. Dzięki kompleksowemu podejściu chcemy ułatwić uczestnikom start ich kariery w kierunku WebOps, jednocześnie zaspokajając potrzeby Kainos w zakresie zatrudniania i rozwoju kultury DevOps. Uczestnicy już od początku szkolenia są zatrudnieni w firmie na stanowisku Junior WebOps Engineer, a ich szkolenie przeprowadzone jest z naciskiem na aspekty praktyczne – np. jako członkowie zespołu Scrumowego, realizują zadania samodzielnie wybrane w ramach sprintu.

Dowiedz się więcej o WebOps Academy – klik.