Czwartkowy poranek – razem z Krzyśkiem Kowalskim lecimy do Wrocławia na zaproszenie redakcji CD-Action. Ten tytuł z pewnością kojarzy każdy polski gracz. Jest to jeden z magazynów, przy którym dorastało się testując nowe gry.

Celem naszej wyprawy była prezentacja finałowych aplikacji stworzony przez tegorocznych AppCamperów. Mowa tu dokładnie o: Drunk Driver, Arachnofobia, Interaktywna wędrówka po Westerplatte, inVEINsion.

O 10.00 byliśmy już na wrocławskim lotnisku, gdzie następnie udaliśmy się do centrum miasta. Po szybkim drugim śniadaniu i chwili na złapanie oddechu wybraliśmy się do redakcji CD-Action.

Na wstępie przybliżyliśmy naszym gospodarzom przebieg akcji AppCamp oraz jej założenia. Byli zainteresowani, dlaczego wybraliśmy Oculus Rift jako technologię wiodącą w III edycji. Podczas rozmowy szybko zrozumieli, dlaczego według nas pogoń za najnowszymi technologiami i szukanie młodych talentów są bardzo ważnymi aspektami działalności Kainos.

Największe emocje i zaciekawienie wywołał zwycięski projekt ‘Drunk Driver’ autorstwa Damiana Karczewskiego i Michała Łobacza. Podczas prezentacji redaktorzy zapytali o szczegóły techniczne sprzętu – głównie chcieli się dowiedzieć kiedy zostanie poprawiona kwestia niskiej rozdzielczości.

Wywiązała się z tego bardzo przyjemna dyskusja nt. technologii wirtualnej rzeczywistości oraz sukcesów nowych technologii na rynku. W przyszłym miesiącu możecie spodziewać się szerszego opisu aplikacji w magazynie CD-Action.

Wizyta w redakcji CD-Action była ciekawą przygodą, która pozwoliła nam podzielić się genialnymi efektami pracy tegorocznych AppCamperów. Mieliśmy również przyjemność zobaczyć jak funkcjonuje redakcja największego czasopisma komputerowego w Polsce, co również dostarczyło dodatkowych emocji!

kainos_w_cdaction2

kainos_w_cdaction

kainos_w_cdaction3

kainos_cd-action_mix