Tematem tegorocznej edycji Kainos AppCamp 2015, były aplikacje medyczne na zegarek Apple Watch. Podczas warsztatów odbywających się w wakacyjne weekendy uczyliśmy uczestników programowania w języku Swift oraz zagadnień związanych z projektowaniem UI i User Experience. Po warsztatach odbył się finał w stylu Dragon’s Den, w którym spośród 17 uczestników zostało wybranych pięcioro z najlepszymi pomysłami na aplikacje. Tym szczęśliwcom wypożyczyliśmy MacBooki, iPhony i zegarki AppleWatch, aby mogli zrealizować swoje pomysły. Nagrodą za ukończenie projektu była możliwość zatrzymania powierzonego telefonu i zegarka.

Tutaj możecie przeczytać podsumowania poszczególnych warsztatów: pierwszydrugitrzeciwarsztaty UX.

Jednak to nie koniec – tegoroczna edycja AppCamp-a była szczególna, gdyż tych pięcioro uczestników zaprosiliśmy na finał w siedzibie Apple w Londynie. Grupa ekspertów z Apple, przedstawiciel jednego ze szpitali w Wielkiej Brytanii oraz Gary McCollough – product Manager aplikacji medycznej Evolve, rozwijanej przez Kainos oceniali rezultaty pracy appcamperów. Wszystkie aplikacje zrobiły na komisji bardzo dobre wrażenie i niektóre z nich są rozważane jako przyszłe produkty Kainos.

Drugiego dnia naszego pobytu w Londynie, poprosiliśmy finalistów o zaprezentowanie swoich aplikacji na zebraniu zarządu firmy, w naszym londyńskim biurze.

12238378_961746190537789_1668109444495423518_o

Zwycięzcą tej edycji został Eliasz Sawicki i jego aplikacja WardWatch. Nagrodą dla Eliasza był, poza AppleWatchem i iPhonem, najnowszy MacBook Air.

WardWatch jest aplikacją dla pielęgniarek, która pomaga im w codziennej pracy. Zadania jakie ma do wykonania zespół pielęgniarek wyświetlane są na telefonie lub zegarku. Aby ograniczyć liczbę wyświetlanych zadań Eliasz zaproponował, aby w każdej sali szpitala znajdował się beacon, dzięki którym aplikacja pokazuje tylko te czynności które są przypisane pacjentom z tego konkretnego pokoju. Aplikacja zintegrowana jest z Siri i kalendarzem systemowym tak, aby nowe zadania można było dodawać głosowo.

WARDWATCH

 

Pozostałe Aplikacje finałowe:

Mr.Pill – Aplikacja Jakuba Ziemanna, która przypomina pacjentom o braniu lekarstw. Według pomysłu lekarz podczas wizyty wprowadza do systemu kiedy i jakie leki powinien przyjmować pacjent, a aplikacja pobiera te informacje z systemu i wyświetla powiadomienia o ustalonych porach.

MRPILL

Leveche – To aplikacja Kacpra Branickiego, która pomaga pacjentowi podczas jego wizyty w szpitalu.  Kiedy lekarz jest gotowy na przyjęcie pacjenta, aplikacja informuje o tym użytkownika i kieruje go do odpowiedniego gabinetu. Jeżeli przy okazji wizyty pacjent powinien wypełnić jakiś formularz jest on mu wyświetlany przed wizytą, tak aby mógł go wypełnić na przykład w poczekalni, skracając tym samym czas wizyty.

LEVECHE

BrestGuardian – to pomysł Marty Rodzik. Aplikacja instruuję kobietę kiedy i w jaki sposób może samodzielnie przeprowadzić badanie piersi. Taki zabieg może pomóc we wczesnym wykryciu raka piersi i ocalić zdrowie kobiety.

BREASTGUARDIAN

AlzSafe – to system wymyślony przez Piotra Porzuczka. Aplikację instaluje się na telefonie osoby z chorobą Alzheimera, oraz zapisuje w niej bezpieczny obszar w jakim może poruszać się chora osoba . AlzSafe na podstawie sygnału GPS rozpozna kiedy użytkownik opuści bezpieczny obszar i jeżeli przebywa poza nim zbyt długo poinformuje o tym opiekuna oraz wyświetli informacje dla osoby chorej na temat tego kim jest i gdzie mieszka, tak aby ktoś mógł jej pomóc wrócić do domu. Zagubione osoby z Alzheimerem, którym trudno pomóc dlatego że zapominają kim są to przerażający problem dręczący rodziny chorych, a ta aplikacja może im pomóc.

ALZSAFE