Kiedy na rozmowie kwalifikacyjnej w Kainos zapytano mnie, gdzie widzę siebie za rok, odpowiedziałem, że nadal w firmie. Odpowiedź okazała się dobra – od ponad roku pracuję jako Infrastructre Engineer w Kainos.

Od tego czas wiele się zmieniło. Zaczynałem na piątym roku, pracując na ¾ etatu jako Trainee Infrastructure Engineer. Dzisiaj jestem już po studiach, posiadam ponad rok doświadczenia, które zdobyłem nie tylko w gdańskim biurze, ale także podczas wewnętrznych projektów w Belfaście czy pracy u klienta w Londynie.

Możliwość pracy u klienta albo relokacji, czyli przeniesienia się na stałe do Wielkiej Brytanii i podpisanie umowy z brytyjską spółką, to jedne z największych plusów pracy w Kainos. Wyjazdy do Londynu były dla mnie okazją do pracy z ciekawymi technologiami, z którymi wcześniej nie miałem wiele do czynienia. Zajmowałem się tam głównie bezpieczeństwem i automatyzacją procesów zarządzania konfiguracji w środowiskach IT.

Ale praca u klienta to tylko jedna z wielu możliwości, którą oferuje Kainos. Jeśli nie jestem w Londynie, pracuję zazwyczaj w polskim biurze. Nasz gdański zespół inżynierów infrastruktury („systemsów”) liczy siedem osób. Pracujemy wspólnie z kolegami z Belfastu, dlatego jednym z pierwszych zadań każdego nowego inżyniera infrastruktury jest wizyta w siedzibie firmy w celu poznania reszty drużyny ninja i zapieczętowania znajomości w położonym niedaleko firmy pubie.

Czym zajmujemy się na co dzień? Dla każdego znajdzie się praca na miarę własnych oczekiwań. Moim największym zainteresowaniem są sieci komputerowe, routery, switche i firewalle ;) Nasz team współpracuje ze sobą właśnie dlatego, że każdy z nas jest specjalistą w innej dziedzinie i przez to doskonale się uzupełniamy rozwiązując zagadnienia z branży.