Gdańskie biuro jest drugim co do wielkości biurem Kainos – w styczniu 2016 roku przekroczyliśmy liczbę 200 osób zatrudnionych w Gdańsku. W związku z intensywnym rozwojem firmy i wzrostem liczby projektów, musieliśmy przeprowadzić się do nowego, dużo większego biura.

Oficjalna informacja prasowa na temat uroczystości jest dostępna tutaj.

Na dzień otwarcia nowego biura wybraliśmy środę, 16 Marca –  wigilię dnia świętego Patryka – narodowego święta Irlandii. W tym ważnym dla nas dniu towarzyszyli nam: Gerard Keown, Ambasador Irlandii w Polsce; Hanna Zych-Cisoń, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego; Danuta Janczarek, Sekretarz Miasta Gdańska, członkowie zarządu Kainos, przedstawiciele gdańskich uczelni wyższych, oraz instytucji i organizacji, z którymi współpracujemy na codzień.


Kainos Polska Kainos Polska Szczepan Sakowicz Brendan Mooney Gerard Keown Kainos Polska Sakowicz Zych-Cison

Kainos Polska

Nasza nowa przestrzeń zajmuje dwa najwyższe piętra (9 i 10) w Tryton Business House. Rozciąga się z nich piękny widok na gdańskie Główne Miasto i historyczną bramę Stoczni Gdańskiej. Lokalizacja w ścisłym centrum miasta i wygodny dostęp do komunikacji miejskiej to niewątpliwe zalety w codziennej podróży do biura. Oprócz przyjaźnie zaaranżowanej i doświetlonej naturalnym światłem przestrzeni, która sprzyja komfortowi pracy, budynek oferuje nam też inne udogodnienia – osoby dojeżdżające do pracy rowerami mają do dyspozycji zadaszony parking dla rowerów.

Kainos Polska

Kainos Polska

Kainos Polska

Osoby lubiące codzienną aktywność fizyczną docenią wyposażony zgodnie z sugestiami pracowników pokój fitness (po ćwiczeniach można też skorzystać z ulokowanego bezpośrednio przy siłowni prysznica). Fani gier komputerowych mogą w przerwie od pracy zagrać na Playstation czy Xboxie. W porze obiadowej wszyscy możemy spotkać się na wspólnym posiłku w firmowej kantynie albo skorzystać z jednej z sześciu mniejszych kuchni.

Kainos Polska

Kainos Polska

Nowe biuro jeszcze mocniej podkreśla skoncentrowanie firmy na potrzebach pracowników – to jedna z najważniejszych wartości, które pielęgnujmy. Na początku 2016 roku po raz czwarty z rzędu poprawiliśmy swój wynik w notowaniu Top 100 Best Companies To Work For – plebiscycie organizowanym przez brytyjski The Sunday Times, plasując się na 37. miejscu w najwyższej kategorii, jako druga wśród firm z branży IT. Wyraz skoncentrowaniu na potrzebach pracowników daliśmy też w niedawno ogłoszonym programie Kainos Map – dedykowanej ofercie treningowej, zaprojektowanej, by wspierać i motywować pracowników do rozwoju ich talentów. W ubiegłym roku opracowaliśmy także kolejną, wzbogacającą i tak już obszerną listę pracowniczych benefitów, pozycję – program Skills For Me, dający możliwość przeznaczenia kwoty 1500 zł rocznie na dowolny kurs poszerzający zainteresowania niezwiązane z pracą.

*fotografie wnętrz: Sebastian Deptuła, Maciej Leszczełowski