Serdecznie zapraszamy na Inżynierskie Targi Pracy Politechniki Gdańskiej, które odbędą się 29 lutego (środa) w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. Nie zabraknie tam również firmy Kainos – znajdziecie nas na stoisku numer 24 na Dziedzińcu Południowym.

Będziemy na Was czekać między 9:00 a 15:00. Uzbroimy się oczywiście w oferty pracy oraz ulotki, a także odpowiemy na wszystkie Wasze pytania dotyczące pracy w naszej firmie. Wy przygotujcie swoje CV, które będziecie mogli zostawić na stoisku.

Jako Złoty Partner ITP przygotowaliśmy dla Was wiele innych atrakcji, m.in. konkurs, w którym możecie wygrać iPod Touch. Wystarczy wejść na nasz profil na portalu Facebook www.facebook.com/KainosPolska i odpowiedzieć na kilka pytań z quizu, który znajduje się w zakładce. Zwycięzcę wyłonimy na naszym stoisku podczas ITP o godz. 14:00.

Wszystkie wydarzenia prowadzone przez nas na targach znajdziecie w harmonogramie poniżej.

Harmonogram

9:00 | Rozpoczęcie targów – czekamy na Was na naszym stoisku.

10:00 | Microsoft Kinect okiem programisty – prezentacja Witka Bołta i Michała Piątka na stoisku Kainos

11:00 | Krótka piłka. Windows Phone vs. iPhone – prezentują Maciek Grabek  i Tomek Janeczko, Aula Politechniki Gdańskiej (poziom 300 Gmach Główny). Zapisy na www.itp.gdansk.pl 

O prezentacji:

Podczas prezentacji przeprowadzony zostanie pojedynek dwóch platform. Na dwóch ekranach w tym samym czasie będziemy prezentować dwie platformy w systemie rozgrywki szachowej. Każdy z prelegentów będzie naprzemiennie opowiadał i kodował tak, by w końcowej fazie pojedynku powstały gotowe aplikacje o zbliżonej funkcjonalności. Wynik pojedynku zostanie rozstrzygnięty przez użytkowników. Ty też weź udział w pojedynku gigantów!

Sylwetki prowadzących:

Maciej Grabek technologiami firmy Microsoft zajmuje się od… dobrych kilku lat. Technologie to dla niego nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja. W strefie jego zainteresowań leżą głównie Windows Phone 7 oraz Windows Communication Foundation, na których temat prowadzi prezentacje na konferencjach (ITAD, Silesian Code Camp, DotNetMeeting) i spotkaniach grup społecznościowych. Laureat konkursu Speaker Idol na konferencji MTS 2010. Od stycznia 2012 roku MVP w kategorii Windows Phone Developement.

PL blog: http://maciejgrabek.com

EN blog: http://en.maciejgrabek.com

twitter: @maciejgrabek

Tomasz Janeczko to entuzjasta nowych technologii. Nie ogranicza się do żadnej konkretnej, jednak jego konikiem są platformy mobilne – iOS i Android. Ulubionym językiem programowania jest Ruby wraz z Rails i Sinatrą – narzędziami do tworzenia aplikacji internetowych. Prowadził zajęcia w trakcie kursów App Camp w Belfaście i w Gdańsku, gdzie uczył studentów programowania na urządzenia Apple zupełnie od zera. Poza tym pasjonat tematyki start-upów i zarządzania projektami IT.

twitter: @tomekjaneczko

12:15 | Nie dla aplikacji natywnych! – PhoneGap i wytwarzanie mobilnych aplikacji – wykład dr Łukasza Budnika, Aula Politechniki Gdańskiej (poziom 300 Gmach Główny). Zapisy na www.itp.gdansk.pl

O wykładzie:

Zapomnij o C++, Java, Objective-C i pisz mobilne aplikacje w HTML5 i JavaScript. Z prezentacji dowiesz się, dlaczego nie warto pisać natywnych aplikacji mobilnych. Prowadzący przedstawi framework PhoneGap oraz use case mobilnej aplikacji na iPhone’a i Androida dla dużego irlandzkiego banku. Zapraszamy!

13:00 | Microsoft Kinect okiem programisty – prezencja na stoisku Kainos dla tych, którzy rano lubią dłużej pospać

14:00 | Ogłoszenie wyników konkursu. Przyjdź na nasze stoisko i dowiedz się, czy w Twoje ręce trafi iPod Touch!

Do zobaczenia!