2

 

Kainos Tech Space to wydarzenie, które powstało z potrzeby dzielenia się praktyczną wiedzą, pomysłami, doświadczeniami z codziennej pracy – tym, co nam w tej pracy wyszło i tym, co można było zrobić lepiej. Każde ze spotkań będzie okazją do wymiany doświadczeń na inny temat – do prowadzenia spotkań zaprosimy naszych deweloperów, architektów, testerów, webopsów (…) którzy podzielą się ważnymi i ciekawymi dla siebie tematami.

Chcemy, żeby Kainos Tech Space było miejscem spotkań, które sprawią że Twoje poniedziałki staną się trochę lepsze!  Dlatego spotykamy się w LOFT – miejscu które jako Kainos testujemy wytrwale co miesiąc w trakcie Pay Day Drinków – arsenał świetnych trunków dostępnych za barem na pewno umili nam czas :) Postaramy się też o dostawę dobrej pizzy! 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale musisz posiadać bilet: zapisz się tutaj

 

Kiedy: poniedziałek, 14 listopada, godzina 18:00

Gdzie: LOFT pub, ul. Młyńska 15, Gdańsk

Agenda:

18:0018:20 – rejestracja uczestników, powitanie i krótkie wprowadzenie :)

18:30 – 19:00 – pierwsza prezentacja: Paweł Chmieliński, Dobre praktyki przy pisaniu kodu Puppeta

19:00 – 19:15 – przerwa

19:15 – 19:45 – druga prezentacja: Artur Senk, Jenkins – najważniejsze narzędzie w projekcie, które ewoluuje razem z nim

 

Motywem przewodnim Tech Space #1 będzie tematyka związana z DevOps:

  •  Dobre praktyki przy pisaniu kodu Puppeta

Paweł Chmieliński, Senior WebOps Engineer w Kainos Digital Services

Pisanie kodu Puppeta jest łatwe. Pisanie kodu Puppeta, który po roku nie staje się plątaniną if-ów i exec-ów dla przypadków szczególnych jest już trochę trudniejsze i wymaga narzucenia sobie pewnej dyscypliny. W ramach prezentacji pokażę jak pisać kod, który łatwo zrozumieć, jest prosty w utrzymaniu i rozszerzaniu oraz spełnia rekomendowane przez społeczność Puppeta dobre praktyki.

  •  Jenkins – najważniejsze narzędzie w projekcie, które ewoluuje razem z nim

Artur Senk, Senior WebOps w Kainos Evolve

O Jenkinsie lub podobnych narzędziach słyszał chyba każdy deweloper i każdy ops. Dla jednych i drugich jest to bardzo często główne okno, przez które widać co się dzieje w projekcie jak i miejsce, gdzie można mieć bezpośredni wpływ na każdy etap kodu „przepływającego” z maszyn deweloperów na produkcję. O sile Jenkinsa stanowi mnogość wszelkiego rodzaju dodatków i nieskończona możliwość ich konfiguracji. Na przykładach z obecnego projektu chcę pokazać, jakie konkretnie pluginy i rozwiązania ułatwiają nam życie.

Tutaj pobierz bilet 

kainospl-slider-06-copyb