O co chodzi?

Best Companies Limited to niezależna instytucja badawcza, która od 2001 roku prowadzi ranking firm, w których najlepiej pracuje się w Wielkiej Brytanii. Za sprawą opracowanej przez tę instytucję, kompleksowej ankiety ewaluacyjnej, brytyjskie firmy są oceniane pod każdym możliwym kontem – od tzw values które wyznają, przez szanse rozwoju dawane pracownikom, po atmosferę panującą w poszczególnych zespołach, czy łatwość komunikacji z zarządem firmy. Zebrane i opracowane wyniki ankiet są następnie publikowane w brytyjskim The Sunday Times w postaci rankingu.

Kainos w rankingu Top 100 Best Companies 

bannerNaszą historię z Best Companies To Work For zaczęliśmy w 2011 roku, kiedy to uzyskaliśmy status „One To Watch”. Kolejne lata przynosiły poprawę wyniku o kilka, kilkanaście oczek – w 2012 byliśmy już w kategorii „2 Stars”, w roku 2013 zajęliśmy 55. miejsce, a w 2014 miejsce 50.

Rok temu, w 2015 roku, zajęliśmy okrągłe – 40. miejsce na liście. Kilka z naszych wyników znalazło się też w pierwszej dziesiątce (Top 10) odpowiedzi:

85% osób które wypełniły ankietę zgodziły się ze stwierdzeniem “I am proud to work at Kainos”, 80% wygłosiłoby z przekonaniem tezę “I am excited about where the company is going” i aż 83%  osób pracujących w Kainos uznało że “My colleagues would go out of their way to help”.

Rok temu z okazji 40. miejsca urządziliśmy 6. imprez w kilku naszych lokalizacjach. Tak świętowaliśmy w Belfaście, Bristolu, Londynie i Gdańsku: 

Najlepszą chyba sprawą w całym rankingu jest fakt, że o miejscu danej firmy na liście rankingowej wcale nie decyduje obradujące tygodniami sędziwe i szacowne jury, a pracownicy firmy. W połowie października 2015, każdy z nas został poinformowany o tym, że niebawem na naszych skrzynkach mailowych pojawi się link do ankiety którą można – ale nie trzeba – wypełnić w ciągu 14 dni. Wszystkie odpowiedzi, których udzieli się w ankiecie są anonimowe, znana jest oczywiście tylko nazwa firmy.

FB-sundaytimes

Opracowane wyniki ankiet są później do wglądu firmy – to od niej zależy, w jaki sposób wykorzysta dostarczony przez własnych pracowników, kompleksowy i szczery feedback.

fotobudka1

W najbliższy piątek świętujemy po raz kolejny – już teraz wiemy, że ponownie poprawiliśmy nasz wynik, a także że zostaliśmy nagrodzeni aż trzema gwiazdkami, co oznacza że jesteśmy w najwyższej kategorii w całym rankingu – 3 Star Accreditation.

IMG_7813-2

Lokata w najwyższej kategorii rankingu i fakt, że od tylu lat niezmiennie poprawia się ocena przyznawana Kainos to wspaniałe uzupełnienie faktu, że w tym roku obchodzimy 30. rocznicę istnienia Kainos :) Piątkowe spotkanie będzie pierwszym z kilku zaplanowanych na ten rok wydarzeń, na których będziemy świętować nasze osiągnięcia i robić plany na kolejne, nadchodzące lata :)

 

Trzymacie za nas kciuki!30-lat