W czwartek, 14 kwietnia, o godzinie 16:30 rozpoczął się Dzień Otwarty w gdańskim biurze firmy Kainos Software. Dokładnie miesiąc po oficjalnym otwarciu biura, zaprosiliśmy wszystkie zainteresowane osoby w swoje progi. Zainteresowanie wydarzeniem przerosło nasze oczekiwania – na wydarzenie zapisało się ponad 230 osób!

P1030005

W programie Dnia Otwartego znalazły się prelekcje techniczne, które wygłosili pracownicy każdego z zespołów projektowych – agenda zawierała między innymi prezentację na temat realizowanych przez gdański oddział projektów rządowych w Wielkiej Brytanii oraz na temat Kainos Evolve, produktu realizowanego przy wsparciu technologicznym firmy Apple.

IMG_7974IMG_7987 IMG_8011

Do udziału zaprosiliśmy także studentów – podczas zaplanowanej specjalnie dla nich prezentacji, mogli dowiedzieć się jakie szanse rozwoju dla młodych programistów szykuje w najbliższym czasie Kainos. Prelegenci opowiedzieli o tworzonym właśnie zespole Research&Development, podpowiedzieli też jak poprawnie rozwiązać zadanie rekrutacyjne na płatny wakacyjny staż oraz zachęcili do realizowania w Kainos studenckich projektów grupowych.

IMG_8004

IMG_7989

IMG_8042 IMG_8064

Podczas Dnia Otwartego można było wybrać się na wycieczkę po całym dziesiątym piętrze biurowca – samodzielnie, albo w asyście naszych pracowników. Na zainteresowanych aplikowaniem na konkretne stanowisko czekali rekruterzy techniczni oraz pracownicy Kainos – programiści, testerzy, webopsi czy architektekci. 

W trakcie Dnia Otwartego odbyło się także spotkanie Trójmiejskiej Grupy Testerskiej – inicjatywy która zrzesza społeczność testerów oprogramowania.

IMG_8074IMG_8081 IMG_8122IMG_8127