Pierwszy appcampowy etap już za nami. Spędziliśmy czas z piętnastoma programistami oraz ośmioma grafikami, którzy przez ostatnie trzy weekendy rozwijali swoje umiejętności. W minioną niedzielę odbyła się selekcja grafików na podstawie przygotowanych projektów, które dotyczyły biura Kainos.

(od lewej: Łukasz Stolarczuk, Krzysiek Kowalski, Adam Szuliński, Szczepan Sakowicz).

Wizje biura były różne: od Star Warsowego statku kosmicznego po idealnie odwzorowany model – gdzie było widać każdy detal (kwiaty, nadruki na kubkach od kawy).

Biuro w przestrzeni kosmicznej autorstwa Radosława Pluskota.

Damian Karczewski zauroczył nas detalami projektu.

Anna Szulc również podeszła do tematu od futurystycznej strony.

Ewa Jóźwiak dodała do biura artystyczny akcent w postaci autorskich obrazów, które były rozwieszone na ścianach.

Pod koniec naszego spotkania zorganizowaliśmy próbkę Dragons Den, czyli prezentację pomysłów. Oficjalny Dragons Den odbędzie się 24 marca w naszym biurze. Osobami, które będą wybierać finałową piątkę programistów będą przedstawiciele trójmiejskiego środowiska akademickiego oraz biznesu.

Mateusz Zając omawia swój pomysł na aplikację, którą będzie tworzyć na Oculus Rift.

Minione trzy weekendy pozwoliły nam poznać bliżej uczestników warsztatów i jedno jest pewne. Są to osoby ambitne, pogodne, otwarte na nowe pomysły i technologie. Nie możemy doczekać się etapu wdrażania aplikacji na Oculus Rifta. Zdecydowanie będzie to świetne doświadczenie!

Foto: Mateusz Paszkiewicz